Adres
Robaszewska&Płoszka Radcowie Prawni
ul.Sienna 83 lok. 406,
00-815 Warszawa

ZAKUP MIESZKANIA PRZEZ UCHODŹCÓW

Zasadą jest, że aby cudzoziemiec mógł zakupić nieruchomość na terenie Polski konieczne jest uzyskanie wcześniej zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zezwolenie wydawane jest na wniosek cudzoziemca. Brak wymaganego zezwolenia powoduje, że zakup nieruchomości jest nieważny.

Wyjątkiem od zasady jest m.in. nabywanie nieruchomości przez obywateli państwa, które jest stroną Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii.

Ponadto nie wymaga się również zezwolenia na zakup przez cudzoziemca mieszkania składającego się z pokoi oraz pomieszczeń pomocniczych, np. kuchnia, łazienka, mającego zapewnić warunki mieszkaniowe. Mogą do niego przynależeć m.in.: piwnica lub strych, także jeśli nie znajdują się bezpośrednio obok niego. Podobnie w przypadku, gdy zakup dotyczy lokal lub udział w lokalu przeznaczonym na garaż – jeśli jako nabywca lub właściciel nieruchomości lub samodzielnego lokalu mieszkalnego chcesz mieć garaż, aby zapewnić sobie odpowiednie warunki mieszkaniowe.

Jeżeli Ukraińcy chcący zakupić mieszkanie i nie mają wystarczającej ilości środków pieniężnych na jego zakup mogą posiłkować się udzielanymi przez banki kredytami hipotecznymi.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności